Poznaj naszą historię

O nas

Ludzie mówili, że to nie może się udać. Ale właściwie dlaczego? Czy pomysł wybudowania stacji benzynowej w szczerym polu naprawdę jest czymś irracjonalnym? Możliwe. Na szczęście nie dlas nas.

Cel był jeden. Stworzyć miejsce, w którym każdy kierowca poczuje się jak w domu. Czy nam się to udało? Nie, ponieważ zrobiliśmy o wiele więcej. I choć możemy pokazywać liczne fotografie, przedstawiające kolejne etapy naszej drogi, to i tak najlepszym sposobem na przekonanie się o tym, czego dokonaliśmy jest odwiedzenie jednej z naszych stacji. Dziś mamy ich już sześć, ale o tym opowiemy za chwilę.

Historia założenia rodziny Port2000

Wszystko zaczęło się w roku 1998. Chciałoby się dodać, że w piękny słoneczny dzień, ale tak nie było. Janusz Marcinkiewicz przejeżdżając autostradą A2 zauważył, że znajdujące się nieopodal niewielkie sklepy – mimo kiepskiej pogody – całkiem dobrze prosperują. Przyczyną takiego stanu rzeczy musiał być duży ruch samochodowy. Zwłaszcza pojazdów ciężarowych. Kilka kilometrów dalej znajduje się bowiem przejście graniczne. Na trasie brakowało jednak punktu, który zapewniłby kompleksową obsługę kierowcom. A jak czegoś nie ma, trzeba to stworzyć – taka filozofia do dnia dzisiejszego towarzyszy naszej firmie. Najpierw natomiast należało przekonać żonę do tego -mogłoby się wydawać – absurdalnego pomysłu, ale i ona szybko dostrzegła potencjał projektu.

W trakcie tworzenia pierwszego punktu w Mostach nie obeszło się bez problemów. Nietrudno jest wątpić w powodzenie planów zwłaszcza wtedy, gdy stawia się wszystko na jedną kartę. Wszelkie niedogodności związane z budową to jednak nic, w porównaniu z tym, jak ciężko jest przewidzieć potrzeby kierowców. Pan Janusz nie tylko sam wiele podróżował, ale również rozmawiał z zatrzymującymi się na stacji kierowcami i to właśnie budowanie szczerej relacji z Klientami okazało się być kluczem do przyszłego sukcesu – Mostki miały stanowić pewną namiastkę domu. Ze smacznym jedzeniem, ciepłym prysznicem i rodzinną atmosferą. Często rozmawiałem z kierowcami i to oni niekiedy podpowiadali mi, co jeszcze można zmienić – wspomina założyciel firmy Port2000.

W ten sposób zwyczajna stacja benzynowa przemieniła się w miejsce, do którego chce się wracać. Zatrzymują się tu nie tylko zawodowi kierowcy, ale również rodziny z dziećmi. I choć od 1998 roku kompleks w Mostkach rozbudował się, to dziś można stwierdzić, że udało się zachować jego niepowtarzalny charakter i przyjacielską atmosferę.

Każda rodzina kiedyś się powiększa

Szybki rozwój obiektu w Mostkach pozwolił myśleć o otwarciu podobnych punktów w Jeziorkach, Boczowie, Rosinie oraz Torzymiu.

Aktualnie w ramach Grupy Port2000 funkcjonują cztery stacje partnerskie  pod szyldami takich marek, jak Orlen, Circle K oraz Shell. Budując kolejne punkty staraliśmy się, aby towarzysząca nam od początku idea – dania kierowcom namiastki domu- nie zaginęła. Miejsca te miały więc być komfortowe, wygodne i bezpieczne. Z tego powodu wokół naszych stacji znajdują się punkty usługowe spełniające potrzeby nie tylko kierowców, ale również pojazdów. Do dyspozycji naszych gości mamy bowiem:

 • ponad 1200 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych i osobowych, w tym największy parking TIR w Polsce – siedziba Port2000 w Mostkach,
 • całodobowy monitoring,
 • najwyższej jakości usługi restauracyjne i noclegowe,
 • bogato wyposażone markety,
 • serwisy CB radia,
 • kantory wymiany walut,
 • darmowe WI-FI,
 • myjnie samochodowe,
 • mini zoo w Mostkach,
 • blisko 500 pracowników dbających o mile spędzony czas,
 • i wiele, wiele więcej.

W 2012 roku Port2000 otrzymał nagrodę Newsweeka w kategorii Firmy Rodzinne. Jest to jedno z wielu wyróżnień, jakie udało się zdobyć przez wiele lat działalności. Zajmuje jednak ono szczególne miejsce na półce, ponieważ przypomina nam o wartościach, którymi kierujemy się od dnia założenia firmy.

Przyjedź do nas, a przekonasz się, jak wiele zrobiliśmy z myślą o Tobie.

Stacje partnerskie

Nasze stacje

GRUPA PORT2000

Zobacz kim jesteśmy

Masz jakieś pytania?

Jeżeli nie wiesz jak do nas trafić lub chciałbyś zadać nam jakiekolwiek inne pytanie (najlepiej dotyczące naszych usług ? ) to po prostu zadzwoń. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 h na dobę, siedem dni w tygodniu.

24/7 Pomoc